fumigacja

Dodatnie temperatury sprzyjają fumigacji

Fumigacja – zabieg skuteczny i szybko zwalczający szkodniki. Należy jednak pamiętać, iż tylko w dodatnich temperaturach możemy mówić o 100% powodzeniu akcji opartej na tej metodzie. Zatem zbliżające się korzystne warunki pogodowe sprzyjać będą zabiegom tego typu. 

Fumigacja – uderz skutecznie w biegający problem

Fumigacja jest zabiegiem, który polega na zwalczaniu szkodników poprzez zastosowanie środków chemicznych w postaci dymu, pary lub gazu. Metodę tę stosujemy chcąc pozbyć się zarówno owadów, jak i gryzoni. Jako fumigant, czyli środek aktywny, stosujemy fosforowodór.

Zabieg ten jest w 100% skuteczny jedynie w dodatnich temperaturach, dlatego zbliżające się wiosenne ocieplenie sprzyja tej metodzie walki ze szkodnikami. Jeśli zdarzy się, że w magazynie, w którym przechowywana jest żywność pojawią się intruzi, szybko poradzimy sobie z problemem, stosując metodę tzw. gazowania fosforowodorem. Ważne jest, iż zabieg ten w żaden sposób nie działa na sam produkt spożywczy, który pod jego wpływem nie ulega najmniejszym zmianom. Jest natomiast trujący dla ludzi, zwierząt i owadów. Jest to powód, dla którego sprawą powinna zająć się jednostka wyspecjalizowana, a taką jest właśnie nasza firma. Po fumigacji każdorazowo skrupulatnie wietrzymy magazyny, obiekty lub budynki, dzięki czemu trujący środek chemiczny, jakim jest fosforowodór rozprasza się w atmosferze.

Namiotowanie – w parze z  fumigacją

Fumigacja często prowadzona jest w obszarze namiotowatym, czyli skutecznie zamkniętym w szczelnym opakowaniu. Do jego wnętrza wpuszczany jest środek chemiczny – fumigator. Praktyka pokazuje, że jest to niezwykle skuteczna metoda zwalczania szkodników, pod warunkiem, że jest fachowo wykonana, a fumigowany obszar uprzednio został prawidłowo zabezpieczony. Tym zajmuje się nasza firma!

Sideris – specjaliści od fumigacji

Prowadzimy liczne zabiegi, w tym także fumigacyjne. Skutecznie zwalczamy szkodniki i radzimy sobie z każdą ich formą, w wielu stadiach rozwojowych. W swojej pracy kierujemy się zasadą, iż bezpieczeństwo Klientów jest najważniejsze. Gwarantujemy skuteczność metody z zastosowaniem fosforowodoru.

Jesteśmy specjalistami, którzy swoje zadanie wykonają rzetelnie i sprawnie, pozostawiając  obiekt w idealnej czystości , wolny od szkodników. Sideris –  zachęcamy do skorzystania z naszej specjalistycznej i fachowej wiedzy.