Jak się pozbyć mrówek

Jak się pozbyć mrówek?

Problem dotyczący mrówek dotyczy nie tylko domów, ale także mieszkań w blokach – nawet na wysokich piętrach. Jak się pozbyć mrówek z mieszkania? 

Szczególnie intensywne wędrówki mrówek są w ich okresach lęgowych (kwiecień, czerwiec i najczęściej koniec września). Można próbować pozbyć się niechcianych owadów naturalnymi metodami, ale te przeważnie zawodzą lub działają jedynie chwilowo.

Można sprzątać w nieskończoność – niezależnie od stanu czystości mieszkania, mrówki zawsze będą wchodzić na nowo.

Jeżeli w mieszkaniu pojawiają się mrówki, najlepiej jest w porozumieniu z pozostałymi mieszkańcami bloku i ze wspólnotą mieszkaniową walkę z mrówkami w całym budynku. Wówczas dopiero, działanie na większą skalę przyniesie oczekiwane efekty.

Mrówki nigdy nie pojawiają się tylko w jednym mieszkaniu – ich ognisko najczęściej jest w elewacji budynku lub fundamentach.

Przedostają się mikro szczelinami między tynkiem, cegłami i styropianem, przez framugi drzwi i okien i obłażą mieszkanie od sufitu aż do podłogi. Można oczywiście stosować też pułapki na mrówki. Po całym dniu w pułapce lub własnoręcznie wykonanym pojemniczku z wodą z cukrem znajdzie się kilkadziesiąt owadów.

Pułapki na mrówki nie są rozwiązaniem estetycznym, a owady nadal będą eksplorować naszą kuchnię, salon i sypialnię.

Mrówki ze względu na swoje małe rozmiary wciskają się niemal wszędzie. Wezwani na miejsce specjaliści SIDERIS, będą wiedzieli jakimi środkami najlepiej będzie pozbyć się niechcianych gości. Sposoby walki z mrówkami jakie stosuje SIDERIS (już po upływie 12 godzin) są bezpieczne dla zwierząt domowych i małych dzieci.*

Najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie mrówek z mieszkania jest poddanie dezynsekcji całego budynku.

Gniazda mrówek znajdują się też w okolicy budynku, lub w jego fundamentach, rzadziej pod płytkami terakoty lub klepką. Ekipa SIDERIS dzięki swojemu doświadczeniu wie, jak takie gniazda zlokalizować i jak pozbyć się mrówek na długo!


 

* W celu zachowania pełnego bezpieczeństwa po dezynsekcji danego miejsca, należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt, po upływie 12 godzin przewietrzyć pomieszczenie, natomiast przed dezynsekcją schować żywność z miejsc dostępnych, sprzątnąć zakamarki z kurzu i okruchów żywności.

 

Tags: