pluskwy w domu

Problem z pluskwami? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Dom – miejsce, w którym stopień higieny powinien być utrzymywany na jak najwyższym poziomie, bywa niekiedy zaatakowany przez szkodniki i owady pasożytujące na ciele człowieka. Ażeby pozbyć się problemu na dobre, radzimy skorzystać z usług wyspecjalizowanych jednostek do walki ze szkodnikami.

Pluskwa, będąca rodzajem domowego owada, jest utrudniającym życie szkodnikiem, pasożytującym na ciele człowieka i co więcej – żywiącym się jego krwią. Obecność pluskiew w domu sygnalizują miedzy innymi białe pręgi pojawiające się wokół ludzkiej talii. Ponadto ślady krwi po zgniecionych w nocy owadach oraz ich odchody na pościeli. Brzmi makabrycznie, prawda? Jak walczyć z tym małym, lecz silnym ilościowo wrogiem?
Walka z wiatrakami

Pluskwy szybko rozprzestrzeniają się w domostwie człowieka, składając jaja we wszystkich miejscach będących w bezpośredniej bliskości żywiciela.

Mówi się, że jednym ze sposobów pozbycia się pluskiew z domu, jest systematyczne stosowanie urządzeń czyszczących, najlepiej parowych. Metodą uderzeń parowych można podjąć próbę na przykład oczyszczenia wszystkich szczelin w materacu, w którym pluskwy lubią składać jaja. Czynności te należy powtarzać systematycznie przez okres dziewięciu tygodni. Wówczas można mieć nadzieję na likwidację szkodników we wszystkich stadiach rozwojowych. Czeka nas ciężka i mozolna, długa walka z wrogiem. Czy skuteczna?

Ważne jest też umycie wszystkich przedmiotów w mieszkaniu, a te, których nie można wyprać, zaleca się włożyć do zamrażalnika i to na okres dwóch tygodni, by unicestwić złożone przez pluskwy jaja. Problem pojawia się w przypadku dywanów, które bezwzględnie trzeba wyszczotkować i odkurzyć, a następnie oczyścić gorącą parą. Kolejne trudności…

A można łatwiej, szybciej i skuteczniej!

Do walki z biegającymi szkodnikami warto przystąpić z pełną siłą, wykorzystując skuteczne środki chemiczne, stosowane przez profesjonalistów naszej firmy. Sideris, nam nic się nie wymknie! Wdrażamy kompleksowe rozwiązania gwarantujące, iż żaden domowy intruz nie powróci do Waszego domostwa!

Tags: