sprzątanie specjalistyczne

Sprzątanie specjalistyczne, czyli jakie?

W kategorii sprzątania specjalistycznego wyróżnia się szeroką gamę najróżniejszych prac, które mają na celu utrzymanie czystości. Usługi sprzątania specjalistycznego wybierane są w szczególności przez klientów biznesowych, w tym do zakładów produkcyjnych i magazynów, w branży rolniczej, gastronomicznej oraz świadczone są dla obiektów użyteczności publicznej.

Zgodnie z klasyfikacją PKD 81.22.Z sprzątanie specjalistyczne budynków i obiektów przemysłowych włącza takie usługi jak:
• czyszczenie budynków wszystkich typów – fabryk, biur, sklepów, instytucji, obiektów przemysłowych oraz budynków mieszkaniowych,
• czyszczenie maszyn przemysłowych,
• czyszczenie kominów i palenisk, pieców i kotłów, bojlerów, przewodów wentylacyjnych oraz kanałów wylotowych,
• mycie okien,
• i innego rodzaju usługi sprzątania,

Potocznie jednak sprzątaniem specjalistycznym określa się wszystkiego rodzaju usługi utrzymania czystości, które wymagają stosowania specjalistycznych środków – chemii oraz maszyn pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów.

Często z usługami sprzątania specjalistycznego związane są czynności prowadzone w ramach systemów bezpieczeństwa jak HACCP, GMP czy IMP, również prace na wysokości z użyciem technik alpinistycznych oraz usługi deratyzacji, dezynfekcji, dezynsekcji.

W naszej firmie Sideris zapewniamy Państwu kompleksowe usługi w ramach sprzątania specjalistycznego. Nasze doświadczenie, zaawansowane zaplecze i kompetentne kadry są gwarancją, że zrealizowane przez nas prace spełniają najwyższe normy jakościowe. Zapraszamy!