Walka z kleszczami

Walka z kleszczami

Kleszcze, poza swoim nieatrakcyjnym wyglądem, są groźne zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Te drobne pajęczaki, corocznie są przyczyną zachorowań na boreliozę.

Borelioza

Borelioza jest trudna do zdiagnozowania, ale niebezpieczna i może pozostawać utajona przez miesiące a nawet lata. Jeżeli więc ktoś mówi “miałem kleszcza i nic mi nie jest”, to przez długi czas nie może tego stwierdzić stuprocentowo. Borelioza jest uleczalna, ale jej powikłania mogą dokuczyć na resztę życia.

Należy całkowicie zminimalizować ryzyko ugryzienia przez kleszcza.

Ochrona

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnych środków ochronnych. Najpopularniejsze są w postaci sprayu, którym pryskamy buty, odzież, włosy i skórę. Nie wszystkie jednak nadają się dla dzieci a ich skuteczność może zawodzić. Dla zwierząt produkuje się preparaty, które na okres 28 dni ma zabezpieczyć, przed utrzymywaniem się kleszcza na skórze. Może jednak dojść do ugryzienia i zarażenia. Samo wyciągnięcie kleszcze także jest trudne.

Kleszcze obecne są nie tylko w lasach, ale także na łąkach, w sadach, ogrodach i terenach zielonych w mieście.

Eliminacja zagrożenia

Najskuteczniejszym sposobem walki z kleszczami jest profesjonalne odkleszczanie terenów, na jakich jest to możliwe. Za odkleszczanie miasta i lasów odpowiadają ich aktualne władze. Niestety zdarza się, że z różnych powodów nie decydują się one na taki ruch. Wszyscy właściciele prywatnych posesji, czy działek powinni na własną rękę podjąć decyzję o odkleszczeniu.

Odkleszczanie terenu to proces stosunkowo krótki i bezpieczny dla osób dorosłych, dzieci i zwierząt domowych. W zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, już po 12 lub 24 godzinach od oprysku możliwa jest bezpieczna zabawa lub wypoczynek w ogrodzie czy placu zabaw, albo prace w sadzie.

Aby opryski pozostały skuteczne, pracownik SIDERIS oceni warunki pogodowe i wybierze najlepszą porę na przeprowadzenie swoich działań.

W żadnym wypadku nie poleca się samodzielnego przeprowadzania oprysków! Pracownik SIDERIS w specjalistycznym skafandrze, wyposażony w profesjonalny sprzęt, dokona oprysku w dogodnym dla Państwa terminie.

Opryski bezpieczne dla pszczół

SIDERIS stosuje opryski z troską o bezpieczeństwo nie tylko ludzi i zwierząt domowych, ale także pożytecznych owadów zapylających. Opryski bezpieczne dla pszczół przeprowadzane są w godzinach wieczornych. Bezpieczeństwo dla ludzi i troska o przyrodę!

Odkleszczanie terenu, przeprowadzone przez doświadczonych profesjonalistów, uchroni Ciebie, Twoich bliskich i Wasze zwierzęta przed ugryzieniami i zachorowaniem na boreliozę.