wstęp case study / elektroniczny monitoring szkodników

Dowiedz się jak działa
Elektroniczny Monitoring Szkodników

slajd 1/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Posiadłość pod Warszawą

Zgodnie z ustaleniami, Ekipa SIDERIS dojeżdża na miejsce, aby przeprowadzić rutynowy elektroniczny monitoring szkodników. Wraz z osobą wprowadzającą specjaliści z potrzebnym osprzętem rozpoczną cykliczny monitoring punktów kontrolnych i stacji deratyzacyjnych.

slajd 2/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Stacje deratyzacyjne

Każde urządzenie wykorzystywane przy deratyzacji i dezynsekcji jest zaznaczone na mapie obiektu i wyszczególnione w elektronicznym systemie monitoringu. Wszystkie stacje deratyzacyjne posiadają swój unikalny kod, który na początku każdej kontroli jest sczytywany przy pomocy specjalistycznego skanera.

slajd 3/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Wprowadzanie danych

Do kontroli zainstalowanych stacji, pracownik SIDERIS wykorzystuje dedykowany klucz, który umożliwia jej odbezpieczenie i otwarcie. Do systemu wprowadzane są szczegółowe dane dotyczące kolejnych stacji deratyzacyjnych: stan trutki, ewentualne uszkodzenia i obecność szkodnika.

slajd 4/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Raport dla klienta

Wszelkie braki lub uszkodzenia naprawiane są natychmiast już podczas przeprowadzanej kontroli, z której sporządzany jest każdorazowy raport. Raport z punktów kontrolnych wysyłany jest do zewnętrznego systemu informacyjnego monitoringu SIDERIS, dostępnego dla Klienta online.

slajd 5/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

System Nadzoru Online

Zewnętrzny system monitoringu SIDERIS pozostaje dostępny do wglądu online przez 24 h/dobę, na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu.

slajd 6/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Kontrola wewnątrz obiektu

Analogicznej kontroli poddawane są urządzenia zainstalowane także wewnątrz budynku, w pomieszczeniach gospodarczych, garażach i magazynach. Urządzenia montowane są w newralgicznych, starannie wybranych punktach, aby jak najskuteczniej ochraniać miejsce przed szkodnikami takimi jak gryzonie i insekty. Ekipa SIDERIS sprawdza wszystkie punkty kontrolne. Klient wybiera porę, kiedy działania te mogą zostać przeprowadzone bez zaburzania funkcjonowania placówki.

slajd 7/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Dalsze prace

Pracownik SIDERIS zgłasza wszelkie uwagi dotyczące pozostałych zabezpieczeń przed szkodnikami, np.: uszkodzenia moskitier, możliwość wprowadzenia nowych urządzeń. Jego uwadze nie umknie nawet ta mała kratka zanieczyszczona liśćmi. To doskonała kryjówka dla owadów. Pozostawiona bez oczyszczenia, to kolejne źródło ich rozwoju.

slajd 8/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Wskazówki i zalecenia

Ekipa SIDERIS omawia i prezentuje właścicielowi lub administratorowi budynku najlepsze rozwiązania i zalecenia zapewniające optymalną ochronę przed szkodnikami.

slajd 9/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Plenerowe pułapki na owady

Po monitoringu punktów kontrolnych, ekipa SIDERIS przystępuje do dalszych prac, wśród których jest m.in. montowanie plenerowych pułapek na owady. Pułapki te są wyjątkowo skuteczne w znacznym zmniejszaniu ilości niechcianych i groźnych owadów, takich jak meszki, osy lub szerszenie. Wiedza i doświadczenie pracowników SIDERIS pozwala na dobór najlepszych miejsc, aby zoptymalizować skuteczność ochrony przy zachowaniu estetyki miejsca.

slajd 10/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Montaż lamp UV

Jednocześnie wewnątrz trwają równoległe działania: m.in. montowane są owadobójcze lampy UV. Są one całkowicie bezpieczne i nie przeszkadzają w codziennej pracy. Lampy UV są szczególnie zalecane w pomieszczeniach gastronomicznych, gdzie swoje skrupulatne kontrole przeprowadza Sanepid. W tym pomieszczeniu zamontowano lampy UV o wyjątkowo estetycznym wyglądzie i szczególnie eleganckim wykonaniu, aby były one praktycznie niezauważalne.

slajd 11/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Opryski okolic budynku

Na zewnątrz, ubrany w specjalistyczny skafander, pracownik SIDERIS wykonuje bezpieczne dla elewacji opryski okolic budynku i ogrodu. Dodatkowej uwadze poddawane są miejsca, gdzie najtrudniej pozbyć się szkodników, a najłatwiej o ich rozmnażanie. Pracownicy SIDERIS dbają o to, aby żadne pomieszczenie nie umknęło ich działaniu. Ważny jest dostęp zwłaszcza do miejsc narażonych na szczególną inwazję insektów.

slajd 12/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Opryski trawników

Oprysków dokonuje się także na trawnikach, gdzie nawet przy ich częstym koszeniu, kryją się komary i kleszcze. Właściciele terenów zielonych z oczkami wodnymi, stawami lub działek przyrzecznych są najbardziej narażeni na ataki niechcianych owadów.

slajd 13/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Zapewnienie bezpieczeństwa

Specjalista z ekipy SIDERIS doskonale wie, gdzie są miejsca, które należy poddać opryskom, aby zminimalizować ponowne rozmnażanie się szkodników. Opryski stosowane przez SIDERIS zwalczają m.in. komary, muchy i kleszcze. Plac zabaw poddany opryskom sprawi, że przebywające na świeżym powietrzu dzieci i ich opiekunowie dłużej i z większą przyjemnością będą się bezpiecznie bawić.

slajd 14/15 case study / elektroniczny monitoring szkodników

Miejsce wolne od szkodników

Opryskiwane są także magazyny, szklarnie i hale wykorzystywane podczas eventów. Nic tak szybko nie wypędza gości z ogródka jak szalejące komary lub osy. Po zakończonych działaniach ekipy SIDERIS, cała posiadłość pozostaje wolna od szkodników i można cieszyć się pełnym urokiem tego miejsca.

dowiedz się więcej case study / elektroniczny monitoring szkodników

Zobacz jakie informacje
możesz znaleźć w panelu klienta