Detektory owadów biegających

Stanowią udrękę zarówno w domach, mieszkaniach, jak i w obiektach przemysłowych bądź użyteczności publicznej. Owady biegające jak prusaki czy też karaluchy często są trudne do schwytania i zwalczenia. Dlatego w tym celu oferujemy wsparcie w postaci detektorów owadów biegających. Są to plastikowe, niewielkie urządzenia, które zwabią, a następnie unieszkodliwią intruzów. Mechanizm wabienia oparty jest na wkładzie lepowym z atraktantem, czyli specjalnym środkiem przyciągającym gryzonie (wymiary wkładu to 76 x 58 mm).

Pułapka jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy rozłożyć ją w miejscu, gdzie zauważyliśmy obecność owadów i zdjąć papier zabezpieczający lep, a następnie wysypać zawartość dołączonej torebki (atraktant) na centralnej części lepu. Detektor najlepiej umieścić wzdłuż ściany.

Atraktant i lep zachowują swoje właściwości (kleistość oraz zdolność wabienia owadów) przez 3-4 tygodnie. Po tym czasie należy wyrzucić pułapkę i w razie potrzeby rozłożyć nową. Wykorzystane materiały i substancje nie stanowią ponadto zagrożenia dla zdrowia człowieka i środowiska – w przeciwieństwie do niektórych środków stosowanych w innych metodach walki z owadami. Detektory wykonane są z plastiku, jednak posiadają osłonę z blachy nierdzewnej, co zapewnia wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.