dezynfekcja

Dezynfekcja, skuteczne usuwanie drobnoustrojów

Wszędzie tam, gdzie higiena i absolutna czystość są wymagane, bezwarunkowo potrzebna jest dezynfekcja.  Unieszkodliwienie czynników bakteriologicznych, które doprowadzają do wielu zakażeń jest niezbędne w placówkach służby zdrowia, klinikach i szpitalach. Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja – metodą na wyniszczenie mikroorganizmów

Nasza firma specjalizuje się we wszelkiego rodzaju zabiegach dezynfekcyjnych, deratyzacyjnych i dezynsekcyjnych. Stoimy na straży zachowania wysokich standardów higienicznych. Jesteśmy zespołem wysoko wyspecjalizowanych fachowców, znających wszystkie znane na rynku metody zwalczania szkodników oraz mikroorganizmów chorobotwórczych.

Podstawowym celem zabiegu dezynfekcji jest likwidacja zarówno istniejących drobnoustrojów, jak i ich przetrwalników. Odkażanie zatem polega na zabiciu mikroorganizmów oraz na obniżeniu ich liczby do takiego poziomu, aby dany, odkażony przedmiot nie stanowił źródła infekcji.

Miejscami, w których dezynfekcja jest konieczna są szpitale, kliniki, przychodnie, gabinety zabiegowe i weterynaria. W miejscach tych standardy czystości i higieny są niezwykle wyśrubowane tak, aby nie pojawiały się infekcje i zakażenia.

Nasza firma profesjonalnie zajmuje się procesem dezynfekcji poprzez  zarówno dobór odpowiednich, optymalnie dobranych składem środków chemicznych, jak i fachowe wykonanie zabiegu, w celu zminimalizowania liczby drobnoustrojów chorobotwórczych.

Sideris – specjaliści od dezynfekcji

Dobór środka dezynfekującego nie jest procesem łatwym. Mówi się, że powinien on posiadać szerokie spektrum działania, krótki czas ekspozycji, być przyjazny dla środowiska naturalnego i nie powodować podrażnień skóry. Doborem chemikaliów skutecznie dezynfekujących czyszczoną powierzchnię zajmują się doświadczeni eksperci naszej firmy. To ich wiedza procentuje, służąc odpowiednim doborem i stężeniem substancji niszczących drobnoustroje chorobotwórcze.

Współczesny rynek oferuje szeroki wachlarz substancji chemicznych, których przeznaczeniem jest dezynfekcja. Należy dokonać takiego wyboru preparatu, by spektrum działania było jak najszersze i co ważne, aby zlikwidować  chorobotwórcze ognisko zapalne.

Dostępne środki posiadają zastosowanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Do zadań specjalistycznie działających, profesjonalnych firm w branży DDD należy właściwy i optymalny ich dobór. Zajmujemy się dezynfekcją, wiemy jak dobrać preparaty, aby uzyskać najwyższy poziom skuteczności działania. Sideris – nam nic się nie wymknie, pokonamy nawet drobnoustroje chorobotwórcze!