Zwalczanie koronawirusa w przemyśle,środkach transportu i obiektach publicznych. Metody i szanse uniknięcia zakażenia.

 

Zwalczanie koronawirusa w przemyśle,środkach transportu i obiektach publicznych. Metody i szanse uniknięcia zakażenia.

sideris_img-full_uslugi_07_-300x175 Zwalczanie koronawirusa w przemyśle,środkach transportu i obiektach publicznych. Metody i szanse uniknięcia zakażenia.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 rozprzestrzenia się po świecie, szerzy się po Azji, Europie, USA.
Drobnoustroje mają olbrzymią przewagę nad człowiekiem. Są niewidoczne gołym okiem i trudno je wykryć. Objęcie kwarantanną każdego podejrzewanego podróżnego jest chyba nierzeczywiste.

Jak zwalczyć koronwairusa w naszym otoczeniu?

Świat obiegły drastyczne zdjęcia z miasta Wuhan, na których „drastyczne” metody radzenia sobie z epidemią. https://www.youtube.com/watch?v=CO-JTrjLiRg

Wszystkie wirusy, bakterie giną w kontakcie z 70% alkoholem. Są też inne środki dezynfekcyjne które zabijają mikroorganizmy. Opracowanie mechaniczne klamek, uchwytów, krzeseł itp polegające na przetarciu ich nasączonym alkoholem materiałem przyniesie miejscowo oczekiwany skutek.

Jak możemy pomóc?

Od ponad 10-ciu lat świadczymy usługi Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji. Posiadamy widzę, doświadczenie i niezbędny sprzęt.
Przeprowadzimy skuteczną dezynfekcję:
– ciągów komunikacyjnych w obiektach użyteczności publicznej
– galerii handlowych
– obiektów sportowych
– hal dworców komunikacyjnych
– lobby hotelowych
– żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni

Jak pozbyć się wirusa w dużej hali?

Np na dworcu, lotnisku, hali przemysłowej, supermarkecie lub nawet na terenie zewnętrznym.

mgławienie-300x260 Zwalczanie koronawirusa w przemyśle,środkach transportu i obiektach publicznych. Metody i szanse uniknięcia zakażenia.

Wielkie hale najskuteczniej będzie objąć zabiegiem zamgławiania termicznego.
Środek dezynfekujący wraz z wodą i nośnikiem zamieniamy w ciepłą mgłę.

Mgła jest lekka i pod względem zasięgu bezkonkurencyjna. Dociera do każdej odkrytej powierzchni. Pokryje każdy centymetr powierzchni,  niezależnie od tego czy od góry czy od spodu, ręcznie nie będziemy w stanie uzyskać podobnego efektu. Dociera konsekwentnie i dezynfekuje całą infrastrukturę. Środek zawarty we mgle zabija patogeny i jest wyeksponowany na działania wirusobójcze jeszcze na długi czas. Podczas zabiegu obiekty wyłączamy z użytku. Praca wykonywana jest w odzieży ochronnej i poprzedzona procedurą wdrożeniowa. W przypadku mniejszych pomieszczeń gdzie chcemy uniknąć stosowania silników zamgławiaczy warto wykonać – Mgławienie ULV – podobnie jak wyżej z tym że zasięg jest mniejszy ale równie skuteczny.

KLIKNIJ: Potrzebujesz dodatkowych informacji -skontaktuj się z nami

Czym jest ten koronawirus?
Jest to całkiem nowy i nigdy wcześniej niezidentyfikowany wirus wywołujący chorobę COVID-19. Objawy to gorączka, trudności z oddychaniem, bóle mięśni, kaszel i przemęczenie. Objawy jak przy zapaleniu płuc.

Czy każdemu z nas grozi śmiertelne niebezpieczeństwo?
Nie każdego wirus zaatakuje w równym stopniu. Okazuje się że ciężkie objawy choroby dotyczą około 20 % pacjentów. Śmierć w wyniku COVID-19 dotyczy na chwilę obecną około 2,5 % chorych. Dane w głównej mierze opierają się na danych z Chin. Ukazały się nowe dane sugerujące że śmiertelność może być zupełnie inna w rejonach prowincji Hubei skąd wirus rozpoczął swój bieg. Wynikać to może z faktu dużej liczby osób z przeciwciałami na starszy typ wirusa Sars. Prawdopodobnie choć nie są to dane potwierdzone, w organizmach ludzi z Hubei krążą przeciwciała które w połączeniu z nowym wirusem powodują ogólne osłabienie układu odpornościowego co przynosi skutek wyniszczania organów wątroby, nerek, płuc.

Czy wirus zagraża wszystkim w równym stopniu?
Wszyscy powinniśmy dbać o higienę pomimo że wirus szczególnie zagraża dość wąskiej grupie społecznej. Ryzyko powikłań jest wysokie u osób starszych, osłabionych innymi schorzeniami szczególnie związanymi z drogami oddechowymi, osoby palące.
Nawet jeśli czujemy się bezpiecznie będąc osobą młodą i zdrową, możemy przejść chorobę łagodnie ale musimy pamiętać że stajemy się pośrednio odpowiedzialni za to dokąd wirus zawędruje wraz z nami. Odwiedzamy rodziców, dziadków, być może osoby chore.

W których miejscach jest szczególnie niebezpiecznie i jak się przed nim zabezpieczyć?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Różne źródła podają inne dane na temat bezpiecznej odległości. Jest to jednak mało istotne czy będziemy stali 1 metr czy 1,5 od zakażonego. Wirus może opaść na nas kiedy chory kichnie, kaszlnie lub będzie szybko oddychał. Oczywiście wówczas dobrze jest mieć dystans który zapewni że drobinki śliny wraz z wirusem do nas nie dotrą. W pewnym stopniu pomaga tu maseczka. Ale dotyczy to raczej pomieszczeń zamkniętych i na krótki czas. Maseczka tekstylna bardzo szybko przestaje być dla nas ochroną. Para wodna i ślina w wdychanym powietrzu staje się pożywką i nośnikiem dla drobnoustrojów.

Ile czasu wirus krąży poza ciałem?
No właśnie. Okazuje się że jest to bardzo ważne pytanie. Wiadomości nie są najlepsze. Wirus jest znacznie bardziej żywotny niż np. grypa. Która w temperaturze pokojowej unicestwia się po kilkudziesięciu minutach.
Ten wirus przeżyje kilkadziesiąt godzin. A im temperatura będzie niższa tym dłużej będzie nam zagrażał.
Patogeny osiadają na klamkach, kranach, odzieży. Są na wszystkim.