jak się nie dać kontroli sanepidu

Jak się nie dać kontroli Sanepidu? SIDERIS 24/7

Kiedy prezentujemy naszym klientom elektroniczny system monitoringu szkodników, niezwykle często pada pytanie:

„Ale właściwie, po co elektronicznie monitorować pułapki?”

Otóż odpowiedź jest zaskakująco prosta i już po pierwszych wyjaśnieniach, klienci poznają zasadność stosowania tego rozwiązania. W małych obiektach łatwo samemu rutynowo kontrolować pułapki na gryzonie, ale i tutaj może zdarzyć się pominięcie któregoś z punktów. Poważniejszym problemem staje się kontrola pułapek w na większych powierzchniach. Wśród codziennych obowiązków łatwo umknie uwadze niejedna pułapka.

Efekt zaniedbania pułapki, w którą złapie się szkodnik jest raczej oczywisty i na pewno nie estetyczny. Aby uniknąć przykrych konsekwencji pozostawienia zwierzęcia w zbyt długim zamknięciu zalecamy dwa rozwiązania. Pierwszym z nich są rutynowe kontrole przeprowadzane przez naszych pracowników. Druga metoda to elektroniczny monitoring. Jest on skuteczny i o wiele mniej problematyczny.

SIDERIS 24/7 dla firm

Szczególnie w przypadku, kiedy prowadzisz firmę i musisz być zawsze przygotowany na kolejne kontrole Sanepidu, system SIDERIS 24/7 okazuje się być niezastąpiony. Jak wiadomo, Sanepid w niektórych przypadkach jest upoważniony do przeprowadzania niezapowiedzianych kontroli. SIDERIS 24/7 działając na bieżąco, pozwoli wyprzedzić takie kontrole, co minimalizuje stres z nimi związany.

Nie musisz osobiście pamiętać o nadzorowaniu stanu stacji deratyzacyjnych. System działający online 24/7 oraz natychmiastowa interwencja naszych pracowników, to pewność, że nie przeoczysz żadnego uchybienia pod względem ochrony obiektu przed szkodnikami, a Sanepid przestanie wzbudzać w tobie niepokój. SIDERIS 24/7 to profesjonalne i nowoczesne rozwiązanie, idealne dla obiektów z branży HoReCa, czyli: lokali gastronomicznych, hoteli, magazynów i innych obiektów użyteczności publicznej.

Jak wygląda elektroniczny monitoring szkodników w praktyce?

Pułapki wyposażone są w czujniki elektroniczne i połączone są z systemem online. System ten pozostaje do wglądu 24h/d, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto w czasie rzeczywistym, kiedy czujniki wykryją aktywność gryzonia, system wysyła informację o zdarzeniu poprzez SMS lub e-mail. W informacji otrzymujemy kod pułapki, co znacznie ułatwia jej odnalezienie. System wskazuje na mapie, gdzie znajduje się dana pułapka, co zaoszczędza cenny czas i pozwoli na szybką i niekłopotliwą interwencję. SIDERIS 24/7, to najmniej inwazyjne rozwiązanie, na które warto się zdecydować ze względów praktycznych.

Rozwiązanie to szczególnie spodoba się miłośnikom zwierząt, gdyż gryzoń może zostać szybko uwolniony z pułapki żywołownej i przetransportowany w środowisko z dala od naszego obiektu. Dlatego też na elektroniczny monitoring szkodników często decydują się wegańskie lokale gastronomiczne.

SIDERIS 24/7 – krok, po kroku:

  1. Aktywacja pułapki z przekaźnikiem
  2. Natychmiastowe przesłanie danych o zagrożeniu (SMS/email)
  3. Odczyt informacji o aktywacji pułapki na dowolnym urządzeniu
  4. Usunięcie zagrożenia przez SIDERIS