jak wytępić pluskwy w domu

Jak wytępić pluskwy w domu?

Dom, miejsce bezpieczne, czyste i zadbane. Zdarza się jednak, że ten spokój zostaje zachwiany przez nagle pojawiające się szkodniki, które nierzadko pasożytują na ludzkim ciele. Jak walczyć z tym podstępnym wrogiem?

Pluskwa – groźny przeciwnik

W momencie pojawienia się pluskiew w domu pospiesznie i nerwowo zaczynamy zastanawiać się co robić, aby skutecznie pozbyć się biegającego intruza. Te małe owady potrafią bardzo skutecznie uprzykrzyć życie domowników. Co więcej, są groźnymi nosicielami wielu chorób, które roznoszą pasożytując na ciele człowieka. Szczególnie chętnie gromadzą się w okolicach ludzkiej talii. Na czystej pościeli można po nocy zauważyć rozgniecione owady oraz ich odchody. Znaki te zaczynają domowników przerażać i upewniają ich, że dotąd czysty dom został zaatakowany przez groźnego wroga. W takiej sytuacji postanawiamy rozpocząć trudną walkę z pluskwami.

Walka z pluskwami – czy skazani jesteśmy na przegraną?

Jesteśmy pewni – pluskwy na dobre opanowały nasz dom. Zaczynamy nierówne starcie – najpierw domowymi sposobami. Wprawdzie cały czas zastanawiamy się nad tym, czy obrana metoda zwalczania szkodników przyniesie oczekiwany skutek, jednak postanawiamy dokładnie i skrupulatnie oczyścić mieszkanie. Niestety efekt prac jest marny, a pluskwy szybko namnażają się i składają jaja w miejscach bezpośredniego pobytu człowieka – ich żywiciela.

Stosujemy wszystkie znane rady – przede wszystkim szukamy gniazda, co nie jest sprawą łatwą ze względu na to, iż z pewnością jest dobrze ukryte, lub jest ich więcej niż jedno. Po drugie działamy –odkurzamy i systematycznie stosujemy parowe urządzenia czyszczące. Skupiamy się szczególnie na miejscach naszego wypoczynku, czyścimy materace, wszystkie szczeliny w nich występujące oraz inne zakamarki w miejscach przechowywania żywności. Co więcej, czynności powtarzamy cyklicznie, przez dziewięć kolejnych miesięcy. Ponadto myjemy, odkurzamy, pierzemy i zamrażamy przedmioty codziennego użytku, szczególnie te, których nie udało się wyprać. Efekt starań jest jednak marny, pluskwy znów pojawiają się w domostwie. Co robić?

A można inaczej!

W takiej sytuacji warto zadziałać z odpowiednią siłą, stosując środki chemiczne, dobrane i odpowiednio zaaplikowane przez specjalistów naszej firmy. Polecamy się do walki z pluskwami –  Sideris,  jesteśmy profesjonalistami, którzy skutecznie poradzą sobie z problemem namnażających się owadów. Nam nic się nie wymknie!

 

 

Tags: