Sezonowe środki ostrożności. DDD sideris warszawa

Jesień-Zima. Sezonowe środki ostrożności. DDD

Jakie zwierzęta zagrażają bezpieczeństwu w mieście i na przedmieściach?

Oczywiście najpopularniejszym zwierzęcym intruzem są szczury. Dzieje się tak głównie dlatego, że szkodniki te rozmnażają się wyjątkowo szybko i łatwo.

W jednym miocie samica ma od 7 do 17 młodych, a ich gniazdo trudno jest zlokalizować. Ciąża trwa 23 dni a dojrzałość płciową osiągają już po miesiącu od urodzenia. Dlatego tak istotna jest wczesna interwencja i zapobieganie nadmiernemu wzrostowi ich populacji.

Szczury unikają człowieka, jednak w sytuacji zagrożenia mogą zaatakować domowe zwierzęta, dziecko a także dorosłych. Wbrew pozorom znajdują się bliżej niż się spodziewamy. Wieczorami żerują nie tylko przy śmietnikach, ale także na placach zabaw, a szczególnie w miejscach, gdzie ludzie zwykli dokarmiać ptaki.

Czy wiesz, że szczury są doskonałymi pływakami i nurkami? Z łatwością przegryzą się przez ścianki, przemieszczają się kanalizacją i wentylacją, zakładają gniazda w niedostępnych dla człowieka miejscach. Chętnie zamieszkują piwnice, spiżarnie, magazyny, składy i garaże.

Ich bliskość sprzyja roznoszeniu chorób groźnych dla człowieka i zwierząt domowych.

Szczury przenoszą groźne choroby oraz pasożyty. Nawet jeżeli twoja wspólnota mieszkaniowa zdążyła przeprowadzić dezynsekcję, to nie wytępione szczury sprawią, że pchły prędko zadomowią się ponownie.

Nasi specjaliści wskażą ewentualne słabe punkty zabezpieczeń przed intruzami szukającymi schronienia przed zimnem, deszczem i wiatrem. Zaproponujemy najlepsze i estetyczne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i czystość.

To, że nie widać zagrożenia, wcale nie oznacza, że ono nie istnieje.

W okresie późnej jesieni i zimy odnotowuje się wzmożone przenikanie się środowisk życia ludzi i dzikich zwierząt. Na pewno znasz historię dzików atakujących mniejsze a także większe miejscowości na północy Polski. Również w województwie mazowieckim w tym czasie odbywa się legalny odstrzał dzików, po to, aby te nie zagrażały gospodarstwom i bezpieczeństwu ludzi. Odpowiedzialni są za to myśliwi posiadający właściwe uprawnienia.

Ciekawostka:

W Warszawie coraz częściej lokale gastronomiczne zgłaszają takich nieproszonych gości jak kuny i lisy. Wchodzą one do miasta w poszukiwaniu łatwo dostępnego jedzenia, które znajdują m.in. w miskach wystawionych przy blokach przez osoby dokarmiające bezdomne koty.

Dane statystyczne:

Statystyki podają, że na jednego mieszkańca dużego miasta przypadają aż cztery szczury.