deawionizacja

Ptaki niszczą elewację, sprawdź co robić!

W ostatnich latach ptaki stały się prawdziwym problemem – pozostawiając kwaśne odchody, niszczą elewacje budynków. Ponadto przenoszą szkodliwe bakterie chorobotwórcze. Jak zabezpieczyć mienie przed tymi groźnymi szkodnikami?

Ptaki, na pozór piękne i przyjazne mogą i stanowią poważne zagrożenie dla elewacji naszych domów. Wielokrotnie zachęcane i dokarmiane przez ludzi, opanowują miasta, a przy okazji niszczą elewacje budynków – zarówno obiektów publicznych, jak i prywatnych domów.

Usuwamy zagrożenia – dla dobra naszych Klientów

Działamy od podstaw. Przede wszystkim dokładnie sprawdzamy wszystkie miejsca, w których ptaki gromadzą się i gdzie najchętniej przysiadają lub zakładają gniazda. Takie ptasie zachowania prowadzą do niszczenia elewacji domów, a wydalane przez zwierzęta odchody, dodatkowo zagrażają ludzkiemu zdrowiu.

W praktyce sprawdzając domostwa napotykamy zanieczyszczenia w postaci odchodów, liczne odpady i ptasie gniazda. Aby zaradzić problemowi, decydujemy o konieczności usunięcia zarówno śladów obecności ptaków, jak i pozostawionych zanieczyszczeń. Kwaśny odczyn ptasich odchodów niekorzystnie wpływa na elewację domów, nie tylko zaburza estetykę, to jeszcze na stałe niszczy zewnętrzną osłonę budynków, powodując wzrost kosztów ich utrzymania. To nie koniec naszych działań. Skutecznie odstraszamy ptaki i zniechęcamy do powrotów w wybrane przez nie miejsca w domach naszych Klientów.

Zarazki – niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia

Ptaki, w tym wszechobecne gołębie, są nosicielami niebezpiecznych chorób. Ponadto w ekspansywny sposób niszczą elewacje domów. Postanowiliśmy zaradzić temu problemowi, strzegąc Klientów przed niszczycielskim działaniem zwierząt oraz licznymi chorobami, takimi jak przenoszone przez ptaki omitoza, chlamydioza, czy salmonelloza.

Destrukcyjne działanie ptaków jest szeroko znane. W tworzonych przez nie gniazdach, na przykład na balkonach, zalęgają się inne szkodniki, także niekorzystnie działające na ludzkie zdrowie i w znaczący sposób obniżające stopień higieny ludzkiego otoczenia. Pluskwy, czerwie, roztocza, czy mole – to tylko niektóre z nich. Ponadto tworząc gniazda, ptaki często zatykają odpadami i nanoszonymi patykami odpływy rynnowe, które wadliwie działając, mogą prowadzić do zawilgocenia muru, ściany domu, czy części elewacji. Przeciwdziałamy temu skutecznie!

Sideris – dbamy o dobro naszych Klientów

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym zwalczaniu wszelkiego rodzaju szkodników. Nam nic się nie wymknie! Skutecznie zniechęcimy ptaki do powtórnego powrotu i budowania gniazd – wylęgarni bakterii, przyciągającej insekty. Zadbamy o elewację Waszych domów – Sideris, Skorzystaj z naszego doświadczenia.