deratyzacja

Szczury w miejscach publicznych – jak temu zapobiegać?

Miejsca publiczne szczególnie narażone są na obecność szczurów, myszy i innych biegających szkodników. Zwłaszcza w okresie, kiedy za oknami robi się ciepło i temperatury szybują w górę. Jak walczyć ze szczurami w miejscach użyteczności publicznej?

Szczury – kłopotliwy problem

Szczury są gryzoniami, które w łatwy sposób przystosowują się do warunków panujących w ich otoczeniu. Są inteligentne i… groźne. Z uwagi na to, że grasując w poszukiwaniu pożywienia wybierają zabrudzone obszary śmietników, kanały i inne mało higieniczne miejsca, przenoszą groźne dla ludzkiego życia bakterie chorobotwórcze. Ciężko zapobiec ich pojawieniu się, jednak należy dbać o czystość miejsc publicznych i przeprowadzać systematyczną, częstą kontrolę punktów, w których szczury mogą gromadzić się. Ponadto należy wystawić odpowiednio dobrane środki chemiczne, pozwalające na eliminację gryzoni.

Wysokie temperatury sprzyjają pojawianiu się szczurów

Zbliża się wiosna, za oknami robi się coraz cieplej, a wysokie temperatury sprzyjają pojawianiu się szczurów zarówno w miejscach użyteczności publicznej, w przydomowych ogrodach, jak i w samych domach. Już teraz warto o tym pomyśleć i zabezpieczyć się przed możliwością pojawienia się tych mało higienicznych szkodników.

Niestety zarówno szczury, jak i myszy grasując w śmietnikach przenoszą groźne bakterie powodujące liczne choroby. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie na ich pojawienie się i próby ich wytępienia. Szczególnie w przypadku miejsc publicznych, gdzie ryzyko pojawienia się szczurów jest zawsze wyższe niż w domach prywatnych. To właśnie w obiektach masowego użytku, gdzie skala wielkości składowania śmieci oraz kłopot z ich zaleganiem w oczekiwaniu na wywóz powodują, iż zarządcy obiektów szczególnie powinni kłaść nacisk na dokładne sprawdzanie stanu czystości. W razie pojawienia się szczurów – winni działać natychmiastowo nie dopuszczając do namnażania się gryzoni.

Deratyzacja – skuteczną walką ze szczurami

Stosowane preparaty chemiczne w procesie deratyzacji stanowią najskuteczniejszą metodę walki z gryzoniami. A w połączeniu ze środkami fizycznymi i biologicznymi są wręcz niezawodne! Stosuje się wiele metod zwalczania gryzoni, jednak do najczęściej stosowanych i bardzo skutecznych należą te wykorzystujące pułapki lub zatruty pokarm.

Sideris – szybka pomoc w problemie ze szczurami

Polecamy swoje usługi w zakresie kontroli i monitoringu obiektów użyteczności publicznej pod względem obecności szczurów i innych szkodników. Jeśli takie pojawią się, rekomendujemy przeprowadzenie przez nas zabiegu deratyzacji. Jesteśmy profesjonalistami w zwalczaniu wszelkich szkodników, na każdym etapie ich rozwoju. Przeprowadzimy deratyzację obiektów publicznych, gdzie poziom higieny musi być na najwyższym poziomie. Sideris – nam nic się nie wymknie!